IX Wieczór Twórczości Młodych

tworczosc1

W dniu 13. kwietnia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle, odbył się IX Wieczór Twórczości Młodych. To spotkanie przyciąga rokrocznie sporą liczbę młodych ludzi – gimnazjalistów i licealistów – którzy chcą zaprezentować swoją różnorodną twórczość na forum publicznym w czytelni biblioteki. Wieczór Twórczości Młodych nie ma formy konkursu, jego uczestnicy chcą być wysłuchani, a nie oceniani i dlatego jest ich tak wielu.

(więcej…)

Czytaj więcej

jak pszczoły chodziły do szkoły

Zapowiedź promocji wydawnictwa Zofii Macek- Jak pszczoły chodziły do szkoły

Jak pszczoły chodziły do szkoły

„Wiosna zawitała dookoła,

czas już zacząć myśleć o pszczołach.

W ulach jest wielkie poruszenie

przyszło na świat nowe pokolenie.

        Matka pszczela zwana królową,

       uruchomiła już szkołę nową.

       Idą do niej pszczółki bardzo chętnie,

       i wszelką wiedzę notują skrzętnie…”

                                                      Zofia Macek (2016 r.)

Najmłodsi czytelnicy bibliotek gminy Jasło wkrótce poznają kolejne przygody pracowitych pszczółek w najnowszej publikacji autorstwa Zofii Macek „Jak pszczoły chodziły do szkoły”. Promocja książki odbędzie się początkiem maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach i Filiach GBP w Osobnicy, Trzcinicy i Warzycach. Jest to trzecia bajka napisana dla dzieci, która opowiada nie tylko o pszczołach, ale również o tym jak pszczoły uratowały małego porzuconego pieska. Wydawnictwo ilustrowane i opracowane jest przez pracowników biblioteki i wnuczkę pisarki.

(więcej…)

Czytaj więcej

ikona

ELIMINACJE GMINNE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W czwartek, 7 kwietnia  2016 r.,  w Zespole Szkół w Warzycach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej miał na celu popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych, kształtowanie umiejętności w zakresie ekologii, ratownictwa, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum.

W eliminacjach udział wzięło 33 uczestników w tym 21 uczniów ze  szkół podstawowych z Niepli, Szebni, Warzyc, Opacia, Trzcinicy, Osobnicy Nr 2 i Osobnicy Nr 1 oraz 12 uczniów gimnazjów z Szebni, Warzyc, Trzcinicy i Osobnicy.

(więcej…)

Czytaj więcej